Розкрито схему розкрадання земель у Хмельницькій області, збитки становлять майже 2 млн. дол.

05-12-2017

Земля – національне багатство України, і для управління цим багатством була створена Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр), серед багатьох повноважень якої є також передання у власність або у користування земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності.

 

Користуючись саме цими повноваженнями посадовці Держгеокадастру налагодили прибутковий бізнес з розпродажу державної землі за готівкові кошти, завдаючи колосальні збитки державі, проте збагачуючи себе та своїх покровителів, зважаючи на прибутковість цього «бізнесу» їм щоразу вдається уникнути відповідальності, спираючись на корумпованість системи.

 

В цьому матеріалі ми розкриємо схему розкрадання державних земель у Хмельницькій області посадовцями Держгеокадастру, маємо надію, що компетентні органи відреагують на неї.

 

На території Хмельниччини  працюють Державні підприємства, що займаються виробництвом лікарської сировини, та входять до сфери управління Мінагрополітики: ДП Радгосп «Колодіївський» та ДП «Староушицьке», скориставшись тим, що на цих підприємствах були складності, і вони тривалий час займались відновленням своєї діяльності посадовці з Держгеокадастру позбавили ці підприємства належної їм землі, та передали її у власність підставних осіб, розподіливши по 2 гектара на особу.

 

Так з користуванні ДП радгосп «Колодіївський» було вилучено майже 929 га землі, і ці землі як землі державної власності надійшли у розпорядження Держземагенства у Хмельницькій області. Однак замість того, щоб повернути ці землі в користування ДП радгосп «Колодіївський», коли це підприємство відновило свою діяльність, у 2015 році Держземагенство у Хмельницькій області передало їх в оренду фізичній особі Матюшко А.С., який в подальшому звернувся до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області з клопотанням про надання дозволу на розроблення документації із землеустрої ділянок, площею 2 га на 150 осіб, з подальшою її приватизацією та відступленням права власності на користь Матюшка А.С. Для реалізації цієї схеми наказами Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області від 14.06.2017 р. № 22-11756-ст, та №22-11530-ст були надані дозволи на розроблення документації із землеустрої.

 

Схожу схему посадовці Держгеокадастру Хмельниччини реалізували із землями ДП «Староушицьке», спочатку земельні ділянки як такі що не використовуються, розпорядженням райдержадміністрації були надані в оренду ПП «Зарожанське», яке  у 2015 році передало 927,29 га земель, Держземагенству у Хмельницькій області яке на даний час відчужує земельні ділянки на користь третіх осіб за наведеною вище схемою, по 2 гектари на людину. 

 

Найбільш цікавим є факт, що більшість осіб, які нібито набувають власності на земельні ділянки не проживають у Хмельницькій області. Поспілкувавшись з одним з учасників цієї схеми, вдалося встановити, що за оформлення на нього 2 га землі сільськогосподарського призначення йому пообіцяли 200 доларів США.

 

Таким чином внаслідок махінацій посадовців Держгеокадастру тільки з власності 2 державних підприємств на Хмельниччині вибуло 1856 га землі сільськогосподарського призначення. Враховуючи, що найменша вартість гектару землі сьогодні становить близько 1000 доларів, то виявляється, що ця оборудка нанесла шкоди державі щонайменш на 1 856 000 доларів.

 

Не зупинило крадіїв землі і те, що обидва Держпідприємства у яких відібрали землю вийшли із кризового стану та стабільно працюють, підпорядковуючись Міністерству аграрної політики.

 

Цікаво встановити, хто з стоїть за цією зухвалою схемою. Виявляється, що цю схему організував Філіпчук Віталій Олександрович, який на даний час працює першим заступником голови Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області. Після того, як керівник цього управління Василь Василенко був відсторонений від посади, і пішли чутки про зміни всього керівного складу управління Філіпчук у приватних бесідах зазначав, що йому це не загрожує, оскільки він чверть своїх доходів відправляє керівництву Держгеокадастру у Київ, тому він прикритий, а місцевих правоохоронців він не боїться, оскільки вони теж мають частку з його прибутків. А раніше Філіпчук похвалявся, що у нього все «як у аптеці», всі хто хочуть отримати землю платять.

 

Незважаючи на те, що Філіпчук Віталій Олександрович народився лише 15.08.1986 року, і весь час працював на державній службі  він встиг заробити на квартиру, дві земельні ділянки, та два автомобілі: Фольксваген поло та Митцубісі Аутлендер, оформивши майно на свою дружину Філіпчук Ірину Віталіївну, яка доречі теж працює у земельній сфері у ТОВ "Земельно-аграрний центр "Карат", і є посередником у передачі хабарів між цією фірмою та своїм чоловіком, за які обласний Держгеокадастр, «вирішує всі питання», та «закриває очі»…     

 

Однак яким би молодим та успішним не був Віталій Олександрович, та яких би покровителів він не мав, але факт спричинення збитків державі майже на 2 000 000 доларів є незаперечним, тому йому доведеться нести за це відповідальність, якщо слова «ЗАКОН» та «ДЕРЖАВА» в Україні не є порожнім звуком.